مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازار فروش خیار درختی مرغوب

آنچه در این مقاله می خوانید...

خصوصیات انواع خیار درختی مرغوبتولید انواع خیار درختی مرغوب ریز

خیار از جمله میوه های پرخاصیت و پرطرفداری بوده که معمولا به دو روش گلخانه ای و یا مزرعه ای کشت می شود و در بازار میوه و تره بار به خیار های گلخانه ای خیار درختی هم گفته می شود و امروزه خیار درختی به دلیل ظاهر زیبا و پوست سبز تیره ای که دارد، بیشترین طرفدار را در بازار فروش خیار درختی مرغوب به خود اختصاص داده است.

بازار فروش خیار درختی مرغوب

خصوصیات انواع خیار درختی مرغوب

خصوصیات انواع خیار درختی مرغوب

خیار های درختی در واقع همان خیار های گلخانه ای می باشند که معمولا در فصول پاییز و زمستان کاشته شده و تا اواخر اردیبهشت ماه در بازار موجود می باشند.

اصولا این نمونه از خیار ها به دلیل ظاهر زیبا و کشیده ای که دارند، به عنوان خیار پذیرایی هم شناخته می شوند و البته باید توجه داشته باشید که شکل نامتقارن خیار درختی در اثر داشتن خاک نامرغوب و خالی از مواد مغزی می باشد و در واقع خیار درختی مرغوب داری پوستی سبز رنگ، صاف و یکنواخت می باشد.

هم چنین از دیگر خصوصیات خیار درختی باید گفت که آبدار بوده و در صورت نصف کردن این محصول، فقط جای بذر، در وسط آن وجود خواهد داشت، در صورتی که دانه های بذر در مغز خیار درختی قابل مشاهده نبوده و حتی با خوردن خیار هم، در زیر دندان حس نمی شود.

در ضمن این نمونه از خیار ها، هیچ گونه تلخی نخواهند داشت و طعم آن در سرتاسر خیار یکنواخت می باشد.

اما درباره کاشت و برداشت این محصول باید بگوییم که نیاز به گرده افشانی نخواهیم داشت و در صورت شرایط آب و هوایی خوب و خاک مناسب، تمام میوه های تولیدی به خوبی رشد کرده و به بار دهی می رسند.

البته خیار درختی از جمله محصولاتی است که نمونه های مختلفی دارد و در حقیقت بذر مربوط به هر نوع، با توجه به شرایط آب و هوایی آن منطقه انتخاب گردیده و کاشته خواهد شد و به طور کلی برخی از  انواع خیار درختی عبارتند از:

پرگل، استورم، زودرس بهاره، زمستانه، جادوگر سبز، روبرتو، اسپادانا، یلدا، دانیتو، نبیل، طاها و سلطان

در واقع تفاوت هر کدام از نمونه های گفته شده در فصل کاشت، تعداد گل و مقدار باردهی گیاه می باشد.

تولید انواع خیار درختی مرغوب ریز

تولید انواع خیار درختی مرغوب ریز

خیار درختی از جمله محصولات کشاورزی پرطرفدار می باشد که به دلیل ظاهری زیبا و یکنواختی که داشته در مصارف مختلفی مانند پذیرایی استفاده شده و یا از نمونه های ریز و مرغوب این خیار، برای تولید خیار شور های صنعتی و یا ترشی خیار که نیاز به محصولی یکدست و یکنواخت دارند، استفاده خواهند کرد. در همین راستا بخش عظیمی از کاشت خیار به تولید خیار درختی ریز اختصاص یافته است و نمونه های با کیفیت این محصول در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

موسی صالحی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید