مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه مستقیم خیار سبز گلخانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین زمان کاشت خیار سبز گلخانه ایقطب تولید خیار سبز گلخانه ای

عرضه انواع خیار سبز گلخانه ای به طور مستقیم و بدون واسطه انجام می گیرد. خیار از جمله محصولات کشاورزی است که می توان آن را به صورت گلخانه ای کشت کرده و پرورش داد؛ در حالت کلی بذر این گیاه را به صورت مستقیم یا کشت در خزانه تکثیر می کنند؛ البته بذرها نیز به نوبه خود متنوع هستند. هدف از تولید خیار سبز در گلخانه، رفع نیاز بازار میوه و تره بار است. عرضه مستقیم خیار سبز گلخانه ای

بهترین زمان کاشت خیار سبز گلخانه ای

بهترین زمان کاشت خیار سبز گلخانه ای هر چند که کاشت خیار به صورت سنتی همچنان مرسوم است؛ اما گاهی اوقات بنا بر یک سری شرایط اقلیمی در برخی فصول سال نمی توان به آنها دسترسی داشت‌؛ اما خیارهای گلخانه ای این مشکل را نداشته و تقریبا همیشه وجود دارند. از طرفی به علت افزایش میزان تقاضای محصول و رفع نیاز بازار، عده ای از علاقه مندان به کاشت خیار گلخانه ای روی آورده اند. 

یکی از مهم ترین سوالاتی که در خصوص تولید خیار سبز گلخانه ای مطرح می شود؛ زمان کاشت آن است‌؛ چرا که این مسئله، یکی از عواملی است که بر کیفیت، کمیت و همچنین صرفه اقتصادی محصول تاثیر می گذارد. 

به طور معمول خیار گلخانه ای از لحاظ زمان کاشت و برداشت به سه گروه زودرس بهاره، دیررس بهاره و پاییزه تقسیم می شود‌؛ به عنوان مثال مراحل زمانی کشت پاییزه به شرح زیر می باشند:

  • اول تا آخر تیر، زمان بذرگیری گیاه است. 
  • زمان انتقال نشاء به گلخانه، اواخر تیر یا اوایل مرداد است. 
  • اواخر برج 5 یا 6،شروع برداشت می باشد. 
  • برداشت خیار پاییزه تا اواخر برج 9 ادامه دارد. 

قطب تولید خیار سبز گلخانه ای

قطب تولید خیار سبز گلخانه ای خیار از مهم ترین محصولات بازار میوه و تره بار است‌‌؛ این محصول هم به عنوان میوه و هم به عنوان ماده اصلی بسیاری از سالادها مورد استفاده قرار می گیرد؛ به همین دلیل کشت انواع خیار گلخانه ای رونق یافته است. 

یکی از مزایای پرورش میوه و سبزی به صورت گلخانه ای این است که در شرایط اقلیمی مختلف و همچنین کلیه فصل ها امکان پذیر می باشد؛ اما در هر حال بنا بر یک سری عوامل خاص، استان یزد، قطب اصلی تولید خیار سبز گلخانه ای در ایران به شمار می رود؛ به طور کلی این نقطه در کشور، فعالیت بسیار خوبی در زمینه کشت محصولات گلخانه ای داشته است. 

شاید یکی از دلایل تبدیل شدن استان هایی مثل یزد به قطب تولید خیار سبز گلخانه ای، اقلیم کویری و خشک این ناحیه باشد؛ که تولید خیار به شیوه سنتی را با مشکل مواجه نموده است‌؛ زیرا با کشت خیار (و بسیاری از محصولات دیگر) در گلخانه، می توان دما و رطوبت لازم برای رشد گیاه را فراهم آورد. 

موسی صالحی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید