مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قطب تولید خیار سبز زمینی

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه صحیح کاشت خیار سبز زمینیتوزیع مستقیم خیار سبز زمینی

خیار سبز زمینی با عطر و طعم دلپذیر به عنوان یکی از پرمصرف ترین و پر طرفدارترین میوه ها محسوب می شود. به دلیل شرایط آب و هوایی خاص ایران خیار را تقریبا در تمام فصول سال می توان پیدا کرد. در اکثر شهرهای ایران این محصول در فصول مختلف از زمینهای کشاورزی برداشت می شود. تولید سالانه دو میلیون تن خیار ایران را به سومین کشور تولید کننده این محصول تبدیل ساخته است.

قطب تولید خیار سبز زمینی

نحوه صحیح کاشت خیار سبز زمینی

نحوه صحیح کاشت خیار سبز زمینی

  • همانطور که اشاره شد خیار را اکثر کشاورزان در ‌‌شهرهای مختلف بسته به نوع آب و هوا در فصول مختلف سال کشت و برداشت می کنند.
  • این محصول به صورت گلخانه ای یا در فضای باز ‌‌ کشت می شود. کشت خیار به دو صورت امکان پذیر است. کشت این محصول  یا از طریق بذر خیار یا از طریق نشاء خیار صورت می گیرد.
  • ابتدا زمینی که برای کشت این محصول در نظر گرفته شده باشد، به وسیله کود حیوانی یا شیمیایی غنی سازی شده باشد. برای کشت خیار سبز زمینی زمین باید به صورت جوی های پشته ای آماده سازی شود.
  • سپس بذر یا نشاء خیار در عمق ۳ تا ۵ سانتی متری زمین قرار گرفته و روی آن خاک ریخته شود.
  • آبیاری زمین باید به صورت هر ۵  روز یک بار صورت گیرد. زمان کشت این محصول دمای هوا نباید از ۱۵ درجه سانتیگراد کمتر باشد. ‍‍

توزیع مستقیم خیار سبز زمینی

توزیع مستقیم خیار سبز زمینی در ایران سطح بسیار وسیعی از زمین های کشاورزی به زیر کشت خیار اختصاص می یابد. به همین منظور کشاورزان ایرانی به خوبی توانسته اند نیاز بازار داخلی به این محصول را تامین کنند.

بسیاری از کشاورزان توزیع و پخش تولیدات خود را مستقیما یا از طریق مراکز مختلف به بازارهای فروش انجام می دهند.‌

عرضه و توزیع مستقیم برای خریداران عمده سود دهی بیشتری را به همراه خواهد آورد. همچنین این محصول با قیمت کمتری به دست مصرف کننده خواهد رسید.

از طرفی سود ناشی از تولید این محصول به دست کشاورزان خواهد رسید و دست واسطه ها از بازار خرید و فروش خیار سبز زمینی کوتاه خواهد شد.

از طرفی قیمت خیار زمینی در بازارهای فروش متعادل خواهد شد. با توجه به تولید مازاد بر نیاز خیار زمینی در کشورمان، مازاد این محصول به بازارهای خارجی عرضه شده و توانسته است مشتریان زیادی را جذب خرید این محصول کند.

خرید خیار سبز توسط صادر کنندگان این محصول به صورت عمده از کشاورزان صورت گرفته و در بسته بندی های مختلف روانه بازار فروش کشورهایی مانند عراق، آذربایجان، روسیه و افغانستان همچنین امارات می شود. صادرات خیار سبز زمینی می تواند نقش عمده ای در کسب ارز خارجی برای کشورمان داشته باشد.

موسی صالحی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید