مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت فروش گوجه فرنگی گلخانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

درباره گوجه گلخانه ای چه می دانید؟عرضه کنندگان گوجه فرنگی گلخانه ای

قیمت فروش گوجه فرنگی گلخانه ای در بازار همواره تحت تاثیر نوسانات با افزایش یا کاهش قابل ملاحظه ای همراه است. همچنین ویژگی های کیفی این محصول روند که ناشی از شرایط تولید است، می تواند در روند قیمت ها تاثیرگذار باشد. در این مقاله به بررسی برخی از انواع گوجه فرنگی تولید شده در کشور با روش گلخانه ای و مزیت های عرضه آنها به بازار می پردازیم.

قیمت فروش گوجه فرنگی گلخانه ای

درباره گوجه گلخانه ای چه می دانید؟

درباره گوجه گلخانه ای چه می دانید؟ گوجه فرنگی گلخانه ای به گیاهی علفی و چند ساله می گویند که با فراهم کردن شرایط محیطی مناسب قابلیت کشت در هر منطقه ای را دارد. این محصول اغلب به صورت یکساله در گلخانه های استاندارد و تحت شرایط کنترل شده، تولید و به بازار عرضه می شود.
از آنجایی که میزان مصرف انواع گوجه فرنگی در سطح بالایی وجود دارد، کشت آن به صورت گلخانه ای مقرون به صرفه خواهد بود. ارقام ریز در اندازه های 5 تا 20 گرمی و انواع گوجه های درشت تا 250 گرم از نمونه های تولیدی به شیوه گلخانه ای هستند.
در این بین فراهم آوردن خاک مناسب، کود، دمای کنترل شده محیط و نور مناسب از جمله عواملی هستند که در رشد و همچنین رسیدگی میوه های گوجه بسیار تاثیرگذار خواهند بود. رسیدن گوجه های گلخانه ای معمولاً در فصل زمستان دو ماه به طول می انجامد. در حالی که در فصل تابستان، دوره رشد گوجه حدود 50 روز است. انواع گوجه فرنگی ارگانیک در شرایط گلخانه ای قابلیت برداشت چند دوره ای دارند. به این صورت که طول باردهی هر بوته حدود 2 تا 3 ماه خواهد بود. در این مدت می توان هر هفته دو مرحله اقدام به برداشت گوجه های رسیده و تازه کرد. نکته مهم اینکه برداشت تدریجی گوجه فرنگی می تواند منجر به روند بالا بردن وزن میوه و همچنین بهتر شدن کیفیت آنها از نظر رنگ و حتی طعم شود.

عرضه کنندگان گوجه فرنگی گلخانه ای

عرضه کنندگان گوجه فرنگی گلخانه ای انتخاب رقم مناسب گوجه فرنگی برای کشت با توجه به فصل تولید، شرایط محیطی، نوع و شیوه کاشت گیاه و … اهمیت زیادی در رشد و همچنین میزان برداشت نهایی این محصول خواهد داشت. برخی از پرطرفدارترین ارقام گوجه که به صورت گلخانه ای در کشور کشت می شوند عبارتند از:

  • گوجه فرنگی نمارین
  • گوجه فرنگی رابی
  • گوجه فرنگی نورا
  • گوجه فرنگی ساکورا
  • گوجه فرنگی سیلویانا

در این بین بعد از تولید و آماده سازی این محصول برای عرضه به بازار، شرکت های عرضه کننده و فعالین همواره باید سریع ترین راه ممکن را برای فروش گوجه ها انتخاب کنند. چرا که در اوایل برداشت قیمت گوجه فرنگی ترش مزه و ارقام رسیده همواره با نوسان و افزایش همراه است. عرضه مستقیم و بدون واسطه گوجه گلخانه ای می تواند افزایش حاشیه سود برای فعالین و دسترسی خریداران عمده به این محصولات را به همراه داشته باشد.

موسی صالحی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید