مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز فروش خیار گلخانه ای صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

کیفیت انواع خیار گلخانه ای صادراتیتولید انواع خیار گلخانه ای صادراتی

خیار گلخانه ای صادراتی به عنوان یکی از انواع خیار های مرغوب صادراتی هستند که به دلیل ظاهر کشیده، یکدست و رنگ سبزی که دارند فاکتور های لازم برای صادرات را دارا می باشند. به منظور آن که خیار گلخانه ای با کیفیت را خریداری کنید نیاز است، مرکز فروش معتبری که به طور مستقیم با تولیدکننده در ارتباط است را شناسایی کنید.

مرکز فروش خیار گلخانه ای صادراتی

کیفیت انواع خیار گلخانه ای صادراتی

کیفیت انواع خیار گلخانه ای صادراتی
روش گلخانه ای یکی از روش های پرورش خیار است که بسیار پرطرفدار است و باعث شده است در تمام فصول سال قادر به تولید این محصول باشیم.

خیار های گلخانه ای را عموما در فصل های پاییز و زمستان که کشت مزرعه ای آن امکان پذیر نیست می کارند و روانه بازار می کنند. اما کیفیت انواع خیار گلخانه ای وابسته به عوامل مختلفی است که در صورت توجه به آن ها محصولی که تولید می شود از درجه کیفیت بالایی برخوردار می شود و در دسته خیارهای صادراتی قرار می گیرد.
خیار های گلخانه ای صادراتی با کیفیت دارای ظاهری زیبا، رنگ سبز تیره و دارای پوستی صاف است به همین دلیل خیلی ها این نوع خیار را به خیارهای بوته ای یا مزرعه ای ترجیح می دهند.

خیار محصولی حساس به سرما است به همین دلیل زمان پرورش و رونق آن در فصل های گرما است. دمای مناسب برای این محصول بین 17 تا 21 درجه است. برای انتخاب زمین و خاک مناسب برای کشت خیار باید از انتخاب زمین های خیلی سرد و خیلی گرم دوری کنید. آفتاب و نور کافی و مستقیم به رشد سریع آن کمک می کند. این عوامل در تولید گلخانه ای در نظر گرفته می شود تا شرایطی مهیا شود که محصول با نهایت کیفیت تولید گردد.

تولید انواع خیار گلخانه ای صادراتی

تولید انواع خیار گلخانه ای صادراتی گلخانه های بسیاری در کشورمان هستند که مساحت زیادی را به تولید انواع خیار گلخانه ای صادراتی اختصاص داده اند و تولیدات بالایی را شاهد هستیم.

محصول صادراتی باید دارای اصول استاندارد شده ای باشد تا جهت صادراتی بودن مورد تایید قرار بگیرند. برای محصولی چون خیار علاوه بر ظاهر و رنگ و مزه به بررسی مواد تشکیل دهنده آن هم می پردازند، اینکه فرایند رشد به صورت ارگانیک صورت گرفته یا با استفاده از کودهای شیمیایی و عوامل اثر گذار دیگر بر میزان مواد مغذی آن تاثیر می گذارند.

به همین دلیل تولید خیار گلخانه ای طبق اصولی خاص صورت می گیرد تا عنوان صادراتی دریافت کند.

به همین دلیل تولید کنندگان داخلی بر آن هستند که محصولات خود را در مناسب ترین شرایط محیطی و با مصرف کم ترین کود های شیمیایی به تولید برسانند و آن را روانه بازار های خارجی نمایند.

موسی صالحی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلات شما را به خرید بهترین محصولات سیر و سیب و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید